Стартує публічне онлайн-обговорення проєкту Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні

news 160321

Від 19 березня 2021 стартує публічне онлайн-обговорення проєкту Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні. Про це повідомили на сайті Міністерства розвитку громад і територій України.


Національна стратегія безбар’єрного простору в Україні – це платформа майбутнього без бар’єрів та обмежень, основа становлення суспільства рівних можливостей, де кожен відчуває себе потрібним та важливим незалежно від віку, статі або фізичних особливостей.


Запрошуються представники громадських, благодійних, міжнародних організацій, органів державної влади, місцевого самоврядування, а, також, експертів та фахівців аналітичних центрів до участі в обговоренні.

Публічне обговорення проєкту та його доопрацювання триватиме до 24 березня. Ознайомитися з проєктом Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні, ви можете на сайті Мінрегіону.


Графік онлайн-обговорень безбар’єрності відповідно до шести напрямків:

19 березня
10:30 – 11:45 – Фізична безбар’єрність
12:00 – 13:15 – Суспільна і громадянська безбар’єрність

22 березня
10:30 – 11:45 – Освітня безбар’єрність
12:00 – 13:15 – Економічна безбар’єрність

24 березня
10:30 – 11:45 – Інформаційна безбар’єрність
12:00 – 13:15 – Цифрова безбар’єрність


Процес розроблення стратегії є відкритим. Кожен має змогу долучитися, свої пропозиції, ідеї, напрацювання щодо стратегічного розвитку безбар’єрного простору в Україні можна залишити тут.   

Також, свої пропозиції та зауваження можна надсилати до Мінрегіону:

  • через Google-форму: https://cutt.ly/vzncCfo
  • на електронну пошту: filonychkv@minregion.gov.ua
  • на адресу: 01601, м. Київ, вул. Велика Житомирська, 9, Директорат просторового планування територій та архітектури, Міністерство розвитку громад та територій України


Нацстратегія – це стратегічний документ, що обумовлює бачення та напрямки ініціативи для усунення бар’єрів та перепон у різних сферах життя, та забезпечення рівних прав та можливостей для всіх українців. Проєкт розробляється у межах ініціативи першої леді Олени Зеленської та на виконання відповідного указу Президента України від 3 грудня 2020 року «Про забезпечення створення безбар’єрного простору в Україні», міжвідомчою робочою групою при КМУ під головуванням Міністра розвитку громад та територій Олексія Чернишова.


Публічні онлайн-обговорення проєкту Нацстратегії відбуваються у співпраці з Міністерством розвитку громад та територій у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України», що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ). Проведення цих заходів стало можливим завдяки підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).


Усі отримані пропозиції та зауваження громадського обговорення Стратегії, будуть опрацьовані Мінрегіоном за підтримки експертного консорціуму. Фіналізована версія Стратегії буде підготовлена з урахуванням наданих пропозицій. Остаточний варіант документу затвердить Кабінет Міністрів України.