Рада ухвалила законопроєкт про інститут старост

news 092021

Сьогодні, Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт № 4535, що удосконалює правове регулювання інституту старост.

Автори законопроєкту пропонують внести зміни до закону “Про місцеве самоврядування в Україні” та визначити поняття “старостинський округ”, уточнити статус старости.

Згідно із законопроєктом:
– старосту затверджує сільська, селищна, міська рада на термін його повноважень за пропозицією сільського, селищного, міського голови за результатами громадського обговорення (громадських слухань, зборів громадян, інших форм консультацій із громадськістю, проведених у старостинському окрузі);
– староста працює у відповідній раді на постійній основі і не може суміщати свою службову діяльність з іншою роботою, зокрема на громадських засадах (за винятком викладацької, наукової та творчої роботи у позаробочий час), займатися підприємницькою діяльністю;
– старостинський округ утворюється в складі населеного пункту (населених пунктів), на території яких проживає щонайменше півтори тисячі жителів.

Із законодавства, також, вилучається норма про дострокове припинення повноважень старости.

Національна Українська Асоціація житла підтримує законодавчі ініціативи для забезпечення належного функціонування системи органів місцевого самоврядування.