Мінрегіон спільно з ЄІБ та МБРР реалізують 4 проєкти для модернізації підприємств ЖКГ

modernizacziya pidpryyemstv zhkg 768x384 1

Для модернізації підприємств житлово-комунального господарства України Мінрегіон тісно співпрацює з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) та Міжнародним банком реконструкції та розвитку (МБРР).


«Мінрегіон спрямовує зусилля на реформування житлово-комунального господарства. На сьогодні, модернізації потребує теплопостачання, водопостачання, водовідведення, переробка твердих відходів. Оновлення інфраструктури ЖКГ вимагає багатомільярдних інвестицій, зокрема, залучення коштів міжнародних партнерів», — зазначив Перший заступник Міністра розвитку громад та територій України Василь Лозинський.


Наразі, міністерство спільно з міжнародними фінансовими організаціями реалізують 4 проєкти для модернізації підприємств житлово-комунального господарства: «Другий проєкт розвитку міської інфраструктури» і «Проєкт підвищення енергоефективності у секторі централізованого теплопостачання України» (МБРР) та «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України» і «Розвиток системи водопостачання та водовідведення в місті Миколаїв» (ЄІБ).


«Другий проєкт розвитку міської інфраструктури» стосується сфер водопостачання, водовідведення та сфери поводження з твердими побутовими відходами. Проєкт впроваджується на 12 підприємствах-учасниках одинадцяти міст України. Загалом укладено 61 контракт на понад 286,4 млн дол. США. Вже завершено 31 контракт на 26,2 млн дол. США та ще 30 впроваджуються.


Зокрема, у рамках проєкту у м. Київ реконструйовано насосну водопровідну станцію третього підйому Деснянської водопровідної станції з впровадженням енергозберігаючого обладнання та частотного регулювання, модернізовано підвищувальні станції з установкою енергоефективного насосного обладнання з частотним регулюванням. Здійснюється реконструкція головних каналізаційних колекторів у м. Черкаси. У м. Дергачі Харківської області будується комплекс з переробки твердих побутових відходів з системою збору полігонного газу та виробництва електричної енергії.


За час реалізації «Проєкту підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України» ініційовано закупівлі на 186 млн дол. США.


З березня 2020 року було профінансовано заходи з модернізації системи теплопостачання в м. Харкові, Миколаєві, Херсоні, Кам’янці-Подільському на суму 95,35 млн грн. Також встановлено три центральних теплових пункти в м. Миколаїв та 10 індивідуальних теплових пунктів і 16 приладів обліку в м. Харків, проведено реконструкцію понад 2,7 км магістральних та розподільчих мереж  із заміною на попередньо ізольовані труби та встановлено 15 нових котлів у котельнях у м. Харків.


«Програма розвитку муніципальної інфраструктури України», яка фінансується Європейським інвестиційним банком, включає 20 проєктів. Загальний обсяг фінансування – 369  млн євро.


У рамках Програми відібрано 11 проєктів у сферах централізованого постачання міст Кривий Ріг, Лозова, Олександрія, енергоефективності будівель міст Тернопіль, Чернігів, Суми, зовнішнього освітлення міст Дніпро, Маріуполь, Київ. Здійснюється підготовка необхідного пакету документів для отримання рішення ЄІБ щодо виділення коштів на фінансування інших проєктів на загальну суму 182,4 млн євро. Вже підписано 7 угод про передачу коштів позики.


У 2019 році розпочато тендерні процедури за проєктом з облаштування зовнішнього освітлення у м. Дніпро. На завершальній стадії узгодження тендерної документації за проєктами в м. Суми у підвищення енергоефективності будівель та щодо забезпечення централізованого теплопостачання у м. Кривий Ріг. По інших проєктах з високим ступенем готовності планується оголосити тендери до кінця року.


З початку реалізації проєкту «Розвиток системи водопостачання та водовідведення в місті Миколаїв», спрямованого  на реконструкцію системи водопостачання, водовідведення, очистки стічних вод, а також розширення водопровідної мережі міста, укладено 12 контрактів на загальну суму близько 7,3 млн євро, з яких виконано 11, зокрема, щодо закупівлі необхідного обладнання та реконструкції будівлі решіток очисних споруд каналізації. Наразі, триває ремонт самопливних каналізаційних колекторів. Загальна сума фінансування проєкту — понад 31 млн євро.

Джерело Мінрегіон