Як жителі котеджних містечок опиняються «за ґратами» законів про ЖКГ

pink woman glitter and gold general greeting birthday card

Джерело УНН

КИЇВ. 21 вересня

Згідно з Конвенцією ООН з прав людини, кожен громадянин нашої країни має рівні права та право на захист своїх інтересів. Проте, в Україні цілий сегмент житлово-комунального господарства залишився «за ґратами» та не був врахований в законах та підзаконних актах у сфері надання комунальних послуг.


Станом на 15 січня 2020 року за даними консалтингової компанії «РеалЕкспо», в Україні налічується 1 188 котеджних містечок. Темпи зростання будівництва містечок прискорилися на 13.4%. Попит на таке житло набуває все більшої популярності у зв’язку з пандемією коронавірусу та є дуже різноманітним за своєю ціновою політикою: елітні домоволодіння та економклас, таунхауси, багатоквартирні будинки.


Котеджні містечка — це молодий, але швидко зростаючий та перспективний сегмент житла, про який «забули» на національному рівні реалізації державної політики у житловій сфері, що призвело до виникнення ряду питань, пов’язаних із наданням комунальних послуг та обслуговування спільних інженерних мереж.


Наприклад, деякі обслуговуючі кооперативи, що надають комунальні послуги, вважають що їх діяльність не підпадає під норми закону України «Про житлово-комунальні послуги» та не повинні надавати власникам житла роз’яснення щодо встановлення своїх тарифів.


Також, є великі питання до права власності електро- та газових мереж. Існують випадки, коли всі комунікації належать забудовнику й мешканці містечка залежать від інтересів таких «недоброзичливих» забудовників, які потім встановлюють будь-які тарифи та включають орендну плату за користування цих мереж до платежів за обслуговування домогосподарств. Крім цього, власники домоволодінь не можуть укласти прямі договори з Обленерго та, наприклад, підключити «зелений» тариф.


Все більше мешканців котеджних містечок звертаються до нас в Національну Українську Асоціацію житла з такими питаннями, тому ми розпочинаємо процес звернень до державних установ щодо включення цих форм власності на житло в законодавче поле України.


Маєте бажання долучитися до цієї ініціативи — заходьте на сайт www.nuhpma.com та відправляйте повідомлення з темою: Всеукраїнське об’єднання співвласників котеджних містечок (ОСКМ). Більш детально ознайомитися з діяльністю та напрямками роботи Національної Української Асоціації житла можна на сайті та телеграм каналі.

Порядку бути!

Автор: Діана Гранцева, голова Національної Української Асоціації житла