Наслідки Covid-19 для водойм

photo5269335044789481079

Збільшення відходів та забруднення водойм засобами індивідуального захисту – наслідки пандемії Covid-19 для природи.


В наших руках проявити свідомість і захистити планету від шкідливих факторів у майбутньому, адже захисні маски виготовляються з матеріалів, які розкладаються десятки років. Ще більшу загрозу становлять одноразові рукавички з латексу чи поліетилену. Період їх розкладу може сягати ста років. На поверхні засобів захисту можуть міститися бактерії та віруси, що посилюють небезпеку їх поширення.


“Ми знаходимо маски та рукавички в найбільших європейських річках”, – повідомила представниця фонду з моніторингу водних ресурсів Tara Ocean Ромі Хентінгер в ефірі радіостанції France Inter. Експерт не уточнила, про які саме водойми йде мова, проте відомо, що фонд досліджує річки: Темза, Ельба, Рейн, Сена, Ебро, Рона, Тибр, Гаронна і Луара. «Такі дані викликають занепокоєння за майбутнє, тому що з них випливає, що інші засоби захисту вже потрапили в море», – вважає Ромі Хентінгер.


«Важливо зрозуміти, що в нас була кризова ситуація з пластиковими відходами в океані до початку пандемії. А тепер, додайте ще й глобальну пандемію. Наразі 129 млрд масок викидають у навколишнє середовище щомісяця. А також – 65 млрд пластикових рукавичок щомісяця. Значна частина цих засобів захисту утилізується неправильно та потрапляє в океан» – розповів Даг Кресс, віцепрезидент Ocean Conservancy в інтерв’ю ВВС.


Засновник Oceans Asia, Гаррі Стоукс, поскаржилася на велику кількість масок, які винесло на берег Гонконгу, на жаль, з кожним днем кількість їх збільшується.


Найкращий захист водойм від потрапляння використаних масок та рукавичок – це їх утилізація. У Києві діють пункти зі збору використаних засобів індивідуального захисту в магазинах торговельних мереж Billa та METRO Cash & Carry Ukraine, що спалюються у спеціальній печі при високій температурі разом з контейнером.


Якщо у вас немає можливості викинути свої засоби захисту у цих пунктах, складіть всі свої маски та рукавички в один пакет і залиште на кілька днів, щоб можлива інфекція припинила бути активною. І тільки після цього викидайте до смітника. По можливості, використовуйте багаторазову маску.


Час пандемії COVID-19 – це виклик для нас зв’язати в одну екосистему здоров’я людини та здоров’я природи! Та боротися з наслідками забруднення навколишнього середовища!


Підписуйтесь на новини Національної Української Асоціації житла в Telegram та на Facebook