ВРУ ухвалила постанову «Про утворення і ліквідацію районів»

news 9

17 липня Верховна Рада України ухвалила в цілому проєкт постанови №3650 «Про утворення і ліквідацію районів». Відповідне рішення підтримали 238 народних депутатів.


Замість старих 490 районів тепер буде 136. «Цим рішенням ми відкриваємо для України можливості для завершення децентралізації і нові перспективи розвитку громад та регіонів» – зазначив Олексій Чернишов, Міністр розвитку громад та територій України.


Під час виступу у парламенті Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов зазначив, що проєкт Постанови Верховної Ради України «Про створення та ліквідацію районів» розроблено відповідно до Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, реалізація якої здійснюється з 2014 року. «Хочу також підкреслити, що без формування територіальної основи громад і районів, процес завершення децентралізації стане неможливим. Нам випала відповідальна місія створити нову систему адміністративно-територіального устрою України, яка відповідає сучасним вимогам та європейським стандартам. Цим рішенням ми відкриваємо для України можливості для завершення децентралізації і нові перспективи розвитку громад та регіонів», — наголосив він.


12 червня 2020 року Урядом затверджено 1470 громад, що завершило формування базового рівня, тоді як питання оптимізації субрегіонального рівня – це компетенція парламенту. «Реформа адміністративно-територіального устрою зробить управління країною більш дієвим та ефективним. Так, місцеве самоврядування має перейти від декларативного формату до фактичного, а територіальна організація влади – наблизити країну до європейського вектору, про який ми так багато говоримо на всіх рівнях, та якого прагне Україна, — зазначив Олексій Чернишов. Міністр також наголосив, що європейські партнери України позитивно оцінили і вітали рішення Комітету про схвалення цієї Постанови. 


Проєкт Постанови № 3650 передбачає утворення в 24-х областях та Автономній Республіці Крим 136 нових районів та ліквідацію існуючих 490 районів, та визначає, що межі районів встановлюються по зовнішній межі територій сільських, селищних, міських територіальних громад, які входять до складу відповідного району.  Згідно документу, вибори депутатів районних рад районів, ліквідованих згідно з цієї Постановою, не проводяться, а ліквідація та утворення районів на тимчасово окупованих територіях Автономної Республіки Крим, Донецької та Луганської областей проводиться після повернення цих територій під загальну юрисдикцію України.