Розгляд законопроекту №3568 комітетом з питань енергетики та житлово-комунальних послуг

news 10

Засідання комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг щодо розгляду законопроекту про «зелені» тарифи №3568 відбудеться у понеділок, 20 липня 2020 року, об 11.00 годині – доповідач Герус А.М., голова комітету.


“Високі “зелені” тарифи досі діють, тому борг перед виробниками ВДЕ зростає кожен день. Місяць затримки з прийняттям закону призведе до того, що споживачі вже будуть змушені переплатити за завищеним “зеленим” тарифом понад 900 млн грн.”, – заявила в.о. міністра енергетики Ольга Буславець, повідомляє пресслужба міністерства.


Вона пояснила, що умовами меморандуму передбачається прийняття закону до 1 серпня поточного року. Інакше досягнуті компромісні домовленості втратять свою силу. Оновлений тариф на передачу електроенергії в розмірі 24 коп/кВтг, який вступає в силу з серпня 2020 року, вже враховує норми урядового законопроекту N3658 щодо зниження “зеленого” тарифу, а також залучення на пільгових умовах кредитних коштів міжнародних фінансових інститутів для погашення наявної заборгованості НЕК “Укренерго”.


У Міненерго розраховують, що законопроект, в запропонованій міністерством редакції, дозволить знизити “зелені” тарифи і зменшити, таким чином, обсяг виплат на суму близько 6,4 млрд грн. щорічно, а в цілому законопроект може зменшити загальний обсяг виплат більш ніж в 2 млрд євро.


“Якщо проект закону вчасно прийнято не буде, вигідні умови кредитування ЄБРР будуть недоступні, і тариф на передачу обґрунтовано має зрости більш ніж в два рази”, – відзначають в Міненерго. За словами Буславець, розгляд законопроекту затягується, зокрема, через велику кількість поправок від народних депутатів. “Кількість поданих народними депутатами поправок до законопроекту №3568 вимірюється сотнями. Більшість нівелюють досягнуті домовленості і професійні напрацювання міністерства”, – підкреслила в.о. міністра.


Міненерго закликає народних депутатів терміново розглянути і прийняти проект закону №3568 з урахуванням вимог меморандуму і всіх запропонованих міністерством пропозицій щодо вдосконалення аукціонної моделі підтримки.